O AKCI

Dny českého piva pořádá Český svaz pivovarů a sladoven. V letošním roce proběhnou v termínu od 27. 9. do 1. 10. „Dny českého piva jsou svátkem všech milovníků piva, hospod a gastronomie. „Naším cílem je prostřednictvím této akce podpořit konzumaci čepovaného piva a zároveň připomenout a podpořit unikum tradiční české hospody, která je součástí kulturního dědictví – naší národní identity. Není jen o konzumaci čepovaného piva, ale také o sociálním kontaktu, který se v poslední době i díky změně životního stylu vytrácí,“ uvádí František Šámal, předseda Českého svazu pivovarů a sladoven.

Dny českého piva odstartují v úterý 26. září přípitkem na Svatováclavské slavnosti a symbolickým naražením sudu vítězného ležáku v degustační soutěži České pivo 2017. Do oslav se zapojí desítky pivovarů a minipivovarů. Zúčastněné podniky nabídnou ochutnávky jubilejních piv 2017, některé také speciální pivní menu, setkání se sládky nebo prohlídky pivovarů. Podrobnější informace o akcích jednotlivých pivovarů naleznete v sekci „Zúčastněné pivovary“.

Kontakty

Organizační zajištění

Marek Vomočil
Native PR
Tel.: 734 572 970
E-mail marek.vomocil@nativepr.cz

Český svaz pivovarů a sladoven

Martina Ferencová
Výkonná ředitelka
Tel.: 606 591 958
E-mail: martina.ferencova@cspas.cz

O ČESKÉM SVAZU PIVOVARŮ A SLADOVEN

Český svaz pivovarů a sladoven sdružuje pivovary, sladovny a další instituce, které se přímo či nepřímo podílejí na výrobě piva v České republice. Svaz navazuje na dlouhou tradici, jejíž počátky spadají do druhé poloviny 19. století. V té době jsou na našem území zakládány první profesní pivovarské a sladařské organizace. Současná podoba svazu pochází z roku 1991, kdy se podařilo profesní organizaci pivovarníků a sladovníků obnovit.

V současnosti svaz sdružuje 26 pivovarských společností, 7 sladoven a 19 přispívajících členů. Mezi přispívajícími členy jsou chmelaři, výrobci pivního skla, etiket, technologických a technických zařízení pro pivovarský sektor, vzdělávací instituce atd. Hlavním cílem svazu je prosazování a obhajování práv a společných zájmů svých členů. Podporuje rozvoj aktivit, které přispívají k řádnému provozování předmětu činnosti členů, zajišťuje kontakty s legislativními orgány a příslušnými orgány státní správy. Svaz zastupuje zájmy svých členů i na mezinárodním poli v pivovarských a sladařských institucích a organizacích. Další informace naleznete na webových stránkách www.ceske-pivo.cz.


OZNAČENÍ ČESKÉ PIVO JE ZÁRUKOU KVALITY

Již od roku 1992 existuje systém kvality, který vytvořila Evropská unie s cílem chránit mimořádné produkty. Ty, které splní náročné podmínky, obdrží některé z označení: Chráněné označení původu, Chráněné zeměpisné označení a Zaručená tradiční specialita. Díky těmto označením má spotřebitel jistotu, že získává skutečný originál.

Mnoho českých pivovarů už využívá Chráněné zeměpisné označení České pivo. Toto modrožluté sluníčko chrání tradici českého pivovarnictví, technologii výroby a kvalitu piva. Předchází tak vzniku napodobenin, které by se za české pivo mohly vydávat a zneužívat jeho jedinečných vlastností. Za České pivo proto nemůže být označován výrobek vyrobený v České republice netradičními metodami, ani pivo vyrobené sice metodami tradičními, ale v zahraničí.

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Návštěvou tohoto webu vyjadřujete souhlas s použitím cookies.

Už vám bylo 18 let?

Je nám líto, ale tyto stránky může navštívit pouze starší 18 let.

Ano, bylo Ne, nebylo