Pivní speciály

A jaké pivní speciály si pro vás jednotlivé pivovary připravily? Níže pro vás budeme pravidelně aktualizovat jejich seznam. Přidáváme také krátký popis, abyste věděli, na co máte naladit své chuťové buňky.

Holba: Svatováclavský kroužkovaný ležák

Holba

Speciální ležák s hustou pěnou

K příležitosti svátku sv. Václava jsme připravili ležák, který je svátkem pro všechny milovníky dobrého piva. Svatováclavský kroužkovaný ležák je pivo s hustou pěnou a dokonalým řízem. Je typický právě onou bílou kroužkující pěnou – proto kroužkovaný ležák. Vzniká z klasického světlého ležáku Holba přidáním rozkvašené mladiny. Má charakteristický zákal, osvěžující chuť a 4,9 % obj. alkoholu.

Kyjov: Svatováclavský ležák

Litovel

Prémiový ležák

Pro Dny českého piva jsme si pro vás připravili speciální Svatováclavský ležák 12% a jako gastronomickou specialitu kančí pečeni se šípkovou omáčkou a houbovým knedlíkem.

Litovel: Václav

Litovel

Světlý nefiltrovaný ležák

Nefiltrované pivo zlatavě medové až jantarové barvy s plnou chutí a velmi lehkými karamelovými tóny, připravené na počest sv. Václava, patrona pivovarníků. Jedinečná chuť, harmonická hořkost, slabý zákal a říz, jak má být. Obsah alkoholu: 5,5 % obj.

Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod: Buřič 13

Havlíčkův Brod

Speciál s přídavkem karamelového sladu

Speciální pivo uvařené z českých sladů tradičním dvourmutovým způsobem s přídavkem červeného karamelového sladu a anglického chmele s aromatem černého rybízu. Obsah alkoholu: 5,7 % obj. Zajímavý je na něm i samotný název, který pochází z doby před více než dvaceti lety, kdy se toto pivo v pivovaru vařilo.

Pardubický pivovar: Pardubický taxis

Pardubický pivovar

Jubilejní čtrnáctka

Limitovaná edice nefiltrovaného a nepasterovaného Pardubického Taxisu. Obsahu alkoholu 6,0 % obj. Speciál má výjimečnou chuť s výraznou hořkostí, přičemž celkový dojem je korunován vyšším obsahem kvasinek. Díky nim vznikl skutečně řemeslný speciál, který se skvěle hodí ke všem těžším jídlům české kuchyně včetně těch, jež jsou připravována ze zvěřiny.

Pivovar Primátor: Špringl

Primátor

Výjimečný světlý ležák

Tento speciál je chmelen čerstvě sklizeným, ručně česaným chmelem a je vyráběn dnes již poměrně vzácným způsobem na tři rmuty. Výsledkem je středně prokvašený světlý ležák zlaté barvy, ušlechtilé hořkosti s aromatem čerstvého zeleného chmele, s obsahem alkoholu 4,5 % obj. Nese jméno Ing. Vladislava Špringla, nositele titulu Rytíř Chmelařského řádu, který se v poválečných letech zasloužil o rozvoj pěstování chmele v oblasti Polepských Blat.

Staropramen: Extra chmelená dvanáctka

Staropramen

Extra chmelená dvanáctka

Právě smíchovský pivovar vaří u příležitosti Dnů českého piva již tradičně Extra chmelenou dvanáctku. Spodně kvašený ležák vyniká kombinací českého a bavorského sladu, které umocňují jeho jedinečnou plnost. Je chmelený hned pěti dávkami chmele, třikrát na varně, dvakrát pak za studena. Tento postup harmonizuje jeho jemnou chmelovou chuť.

Svijany: Dux

Svijany

Prémiový nepasterovaný speciál

Dux patří s 5,5 % obj. alkoholu mezi silnější piva, je plný a hutný, ale současně také hladký a jemný. Pro dosažení výrazné tmavě jantarové barvy a vyvážené hladké chuti jsme zvolili vybraný humnový slad. Znalci ocení i jemnou chmelovou hořkost žateckého chmele odrůdy Sládek z našich vlastních chmelnic. Stejně jako všechna svijanská piva je samozřejmě nepasterovaný.

Tradiční pivovar v Rakovníku: Bakalář Amber

Bakalář

Řezaný ležák

Silnější řezané pivo tmavě jantarové barvy s krásnou bohatou pěnou. Základ nádherné plné chuti tvoří kombinace čtyř sladů doplněná příjemnou, ale výraznou hořkostí s jemnými karamelovými podtóny. Lahodný chuťový vjem doplňuje škála chutí použitých sladů od jemně mléčně kávové po praženou.

Velké Březno: Märzen

Březňák

Polotmavý hořký speciál

K svátku svatého Václava připravují pivovarníci ve Velkém Březně speciální pivo Březňák originální Märzen. Jedná se o speciální polotmavé pivo s obsahem alkoholu 5,5 % obj. a stupňovitostí 13,2 % hm. Pyšní se plnou chutí a příjemnou intenzivní hořkostí s jemnými karamelovými tóny.

Návštěvou tohoto webu vyjadřujete souhlas s použitím cookies.

Už vám bylo 18 let?

Je nám líto, ale tyto stránky může navštívit pouze starší 18 let.

Ano, bylo Ne, nebylo